Mladým hasičům tentokráte počasí přálo…

V blízkosti Sobenského rybníka se v sobotu 30. března začal objevovat větší počet lidí, a to nejen kvůli jeho výlovu, ale především kvůli hasičské soutěží dětí ve věku od 6 do 18 let. SDH Starý Rožmitál zde ve spolupráci s OORM při OSH Příbram pořádal štafetu dvojic a závod požárnické všestrannosti.Celkem se zde během 6 hodin vystřídalo několik stovek hasičské mládeže z celého okresu Příbram (18 družstev mladších, 23 družstev starších, 4 družstva dorostenců, 4 družstva dorostenek, 8 dorostenek jednotlivkyň a 9 dorostenců jednotlivců).

Děti do 15 let se utkaly ve dvou disciplínách: štafeta požárních dvojic a ZPV, dorost běžel pouze ZPV. V krásném prostředí a za slunného dne zvítězili ve štafetě dvojic mladí hasiči: v kategorii mladších SDH Skalice, ve starších SDH Svaté Pole, obě zmíněná družstva si svá vítězství odnesla i z disciplíny ZPV.

V náročném terénu bojovali o svá umístění také dorostenci a dorostenky. Každá chyba totiž znamenala propad závodníka. Chyb se tedy ve výsledkové listině v této kategorii mnoho neobjevilo. Mezi dorostenkami jednotlivkyněmi zabodovaly: kategorie mladší – Karolína Drábková (SDH Kosova Hora), ve střední Aneta Štíchová (SDH Nečín) a ve starší Miloslava Plavcová (SDH Obory). I chyby v kategorii chlapců byly „smrtelné“: v kategorii mladších zvítězil Jonáš Habart (SDH Počepice), ve střední kategorii byl jednoznačně nejlepším Tomáš Růžička (SDH Nečín) – byl nejúspěšnějším běžcem celých závodů a v kategorii starší stanul na nejvyšším postu Matěj Koňas (SDH Březnice).Nelítostný boj o vteřiny byl ale nakonec sveden v kategorii dorosteneckých družstev, kde po sečtení výsledků 1. místa obsadila družstva SDH Bohostice mezi chlapci a SDH Petrovice mezi dívkami.

K pohodě a rychlému průběhu přispělo dělení družstev do bloků, ale také nádherné počasí a klidné prostředí.Za organizaci a pořádání patří poděkování SDH Starý Rožmitál, především Lence Vaňkové, vedoucí mládeže SDH Starý Rožmitál.